ליווי הורים פרטני

לבית רגוע והורות עם ביטחון

חשבתם לרגע איזה תהליך משמעותי עברתם כדי להגיע לכאן לקרוא על הנחיית הורים?
ישנם כל כך הרבה הורים שמתקשים וסובלים למול אתגרי ההורות
הורים שמאמינים שריבים, צעקות, עונשים ותסכול הם מצב בלתי נמנע בגידול ילדים
רובם לא חושבים שניתן לעשות את זה אחרת…
ואלו שכבר כן מאמינים שהורות אחרת אפשרית, לעיתים קרובות חוששים לפנות ולקבל הנחייה.

אז לפני הכל -
מגיע לכם כל הכבוד !!!

אני מתרגשת בכל פעם מחדש לפגוש הורים שהחליטו שהם רוצים לגדל ילדים בדרך של שיתוף פעולה. הורים שהחליטו לקחת אחריות על ההורות שלהם ולשפר אותה, הורים שמבינים שלא נולדנו עם הידע והכלים להיות ההורים שתמיד רצינו להיות.
ההחלטה שלכם לפנות לגורם מקצועי דורשת אומץ! יש בה הבנה של מה טוב ונכון למשפחה שלכם והתעלמות מהקולות, העצות והביקורת של הסביבה. זוהי החלטה שבבסיסה רצון אמיתי לבנות מערכת יחסים חמה ותומכת עם ילדיכם, מתוך אמונה שהורות יכולה להיות מהנה, מלאת
סיפוק ומעצימה.

אתם מוזמנים לפנות אלי, לאחת הקולגות שלי או לגורם מקצועי אחר – להחלטה שקיבלתם תהיה
השפעה עצומה על הקשרים בין בני המשפחה, על הבריאות הנפשית של ילדיכם ועליכם כהורים.

למה רוב ההורים אינם פונים לגורם מקצועי?

התרבות שבה אנו חיים, הסרטים שראינו, הספרים שקראנו, ההורים שלנו ודמויות סמכות אחרות, גורמים לנו להאמין שגידול ילדים זו המשימה הכי פשוטה, קלילה וטבעית בעולם, שהרי כל הילדים ממושמעים, כל ההורים נינוחים ומחייכים וגידול משפחה זה פאן פאן פאן.. מצד שני, המציאות בה
אנו חיים מציגה לנו תמונה אחרת. הורים רבים (מאד) מתקשים בהצבת גבולות, ביצירת שיתוף פעולה והתנהלות היום יומית עם הילדים. נוצר הרושם שכולם מקבלים את המצב הלא נעים הזה, כי זה מה יש וככה ילדים גדלים.

התחושה בקרב חלקים גדולים באוכלוסייה היא ש "לא צריך לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ", ולכן מי שפונה לעזרה מקצועית בגידול ילדיו עלול לחשוב בטעות שנכשל בתפקידו כהורה. זוהי גישה שמרנית ומיושנת שאינה רואה את טובת הילד וטובת התא המשפחתי, ולכן חשוב כל כך שהיא מפנה את מקומה לתפיסות נאורות וחדשניות יותר.

כאשר ילד חולה, כל אחד מאיתנו כהורה לא יחסוך דבר כדי לקבל חוות דעת וטיפול מהרופא הטוב ביותר עבורו. רבים מאיתנו ישיגו עזרה מקצועית אם נמצא שילדינו מתקשים בלימודים או מאובחנים בקשיי קשב וריכוז. אך מסתבר שרק מעטים מאיתנו פונים לגורם מקצועי כשמדובר באתגרים וקשיים כמו חיזוק הביטחון העצמי של הילד, יצירת תחושת שייכות, הקניית גבולות או קושי בתקשורת ביננו
– ההורים, לבין הילדים. התגברות מוצלחת על אתגרים אלו עשויה לתרום בצורה משמעותית להמשך חייהם הבוגרים של ילדינו.

"הנחיית הורים היא התערבות פסיכו-חינוכית (Parental Guidance\Training) 
לשינוי דפוסים של הורות, שמטרתה להנחות הורים להתמודד ולטפל בקשיים של
ילדיהם באמצעות לווי רגשי, ומתן תמיכה והכוונה לגבי הורות יעילה"

ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

למה בכלל הנחיית הורים?

אם הגעתם לכאן, אתם כבר יודעים שגידול ילדים זו אחת המשימות החשובות והמורכבות של חיינו כבוגרים. כשמבצעים אותה בעזרת הנחיה מותאמת אישית, המתח בבית נעלם ואיתו תחושת האשמה, ואת מקומם תופסים שלווה והנאה מזמן איכות משותף.
הנחיית הורים נועדה לשפר את כלל מערכות היחסים במשפחה – בין הורים לילדים, בין ילדים להורים, בין ההורים לבין עצמם ובין אחים, במטרה משותפת להכניס הביתה שלווה, שמחה והנאה הדדית.
להנחיית הורים יש את הכוח להפוך את ההורות שלכם להורות מעצימה, כזו שתסב לכם אושר ותאפשר לכם להרגיש, שאתם כהורים עושים את המיטב עבור הילדים שלכם ועבור איכות החיים שלכם כמשפחה.
הנחיית הורים מעניקה לכם כלים להתמודדות עם האתגרים שצצים במהלך היום יום שלכם כמשפחה – ויכוחים, ריבים, התנגדויות, התקפי זעם, צעקות והתנהגויות לא רצויות אחרות. ככל שתתרגלו את השימוש בכלים ובטכניקות האלו הן יהפכו להיות חלק מכם – תרגישו ביטחון בהורות שלכם, תחזקו את הקשר ביניכם לבין הילדים, הילדים ירגישו בטוחים ומוגנים יותר, והאווירה בבית תהפוך נעימה
ושלווה.

מחקרים מצאו כי הנחיית הורים לילדים בגיל הרך
היא כלי יעיל ומומלץ לטיפול בילדים ועשויה להביא לשינויים בזמן קצר.

למה הורים פונים להנחייה, הדרכה או ייעוץ מקצועי?

ברוב המקרים הורים פונים לגורם מקצועי כשהמצב בבית הופך להיות מתוח ולא נעים. זה יכול לקרות כשההורים מרגישים שהם "הולכים על ביצים" רק כדי לא לגרום להתפרצויות כעס, בכי וצעקות.
בחלק מהמקרים זה קורה כי הורים רוצים לעזור לילד שלהם שחווה קשיים חברתיים, חושש, או בעל ביטחון עצמי נמוך.
לפעמים זה קורה כשההורים מנסים לבצע שינוי בעצמם וחשים תסכול וחוסר הצלחה, או כאשר יש הבדלי גישות ניכרים בין ההורים שעלולים לפגוע בזוגיות, לגרום לבלבול אצל הילדים, ותסכול אצל ההורים.
ובמקרים אחרים הפנייה לגורם מקצועי מגיעה מהמלצה של גורמים אחרים כמו הגננת או הפנייה בעקבות אבחונים.

חלק מהנושאים שיוצרים מצבי מתח בבית

98% הצלחה בליווי משפחות לבית רגוע והורות עם ביטחון

אילו שינויים עברו המשפחות שליוויתי?

אין בית שאין בו קונפליקטים! אבל יש בתים שבהם החיכוכים מגיעים בתדירות נמוכה, הם מסתיימים מהר ואינם משאירים משקעים ותחושות לא נעימות.
כשאתם בוחרים בי ללוות את המשפחה שלכם אתם מקבלים ידע, כלים, ומיומנויות שיסייעו לכם לפעול נכון יותר בכל סיטואציה. לאחר מספר מפגשים בהם אתם מתאמנים על הנושאים שחשובים לכם, אנחנו נפגשים אצלכם בבית לפגישה אישית. פגישה שמאפשרת לי היכרות מעמיקה והתבוננות נוספת בזמן אמת בסיטואציות המתרחשות בבית, הבחנה של מה שמיושם בבית בהצלחה ומה דורש חיזוק נוסף.
כשההנחייה מותאמת אישית לערכים ולצרכים הספציפיים של המשפחה שלכם, התוצאה הסופית מתבטאת בבית רגוע, אווירה משפחתית נעימה וסיפוק עצמי מההורות שלכם.

במקום שאני אספר לכם, אתן להורים עצמם לספר לכם על התוצאות שהשיגו במהלך ההנחייה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support